Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Kayıt Yap | Giriş Yaprss

''Masaj Salonu Adres Bulmanın En Kolay Yolu'' İstanbul'da ruhsatlı masaj salonu Konusunda uzman
bayan masöz ilanları sitemizde yer almaktadır masaj salonu ve masöz ilanları konusunda uzman
deneyimli uygulamalar yapan kadrolara sahiptir sitemizde ki ilanlarla ilgili şikayetlerinizi bizimle
paylaşabilirsiniz..

masaj salonu

İstanbul masaj salonu

| Bebek Masaj Salonu İstanbul, Genel, İstanbul Evde Masaj Kadıköy, İstanbul Evde Masaj Şişli, İstanbul Masaj Salonu Adresleri, İstanbul Masaj salonu Avcılar, İstanbul Masaj Salonu Şişli, Kadıköy Altıyol Masaj Salonları, Kadıköy Altıyol Masaj Salonu İstanbul, Kadıköy Beyaz melek masaj salonu istanbul, Kadıköy Kalamış Masaj Salonu, Şişli istanbul Masaj Salonu, Şişli masaj salonu Adresi İstanbul, Şişli Masaj Salonu İstanbul, Şişli Prenses Masaj Salonu, Şişlide Masaj Salonu İstanbul | 25 Ağustos 2013

İstanbul masaj salonu
İstanbul’dan sonra masaj salonlarının en yoğun olarak bulunduğu şehirlerden bir de Ankara’dır. İstanbul masaj salonu bakımından kaliteli firmaların bulunduğu bir kenttir. Peki bir masaj salonunun kaliteli olması ne anlama gelir? Masaj hangi koşullarda yapılmalı? İşte tüm bu soruların cevabını bu makalede bulabilirsiniz.
Masaj nedir? Ne işe yarar?
Öncelikle masajın kökenine inelim. Masaj sözlük anlamı olarak; sinir sistemleri ve kan dolaşımnı iyileştirmek amacıyla el ya da herhangi bir araç yardımı ile dokulara yapılan işlemlerdir. İlk kez bir Uzak Doğu ülkesi olan Çin’de uygulanan masaj, ağrıyı yok etmek, vücutta belirli bir bölgede oluşan şişliği azaltmak, kasları gevşetmek, yaralanmayla birlikte ortaya çıkan gerilme ve burkulmalarda iyileşmeyi hızlandırmak amacıyla uygulanır. Tedavinin yanı sıra estetik amaçlı da uygulanan masaj üç tür el hareketi ile gerçekleştirilir. Kasları gevşetmeye yarayan, küçük yüzeysel damarlardaki dolaşımı ve kalbe giden kan miktarını fazlalaştıran hafif ya da sert darbeler; örselenmiş doku, kas ve lifleri gererek hareket etmeyi kolaylaştıran yoğurma hareketleri, sıkıştırma, sürtünme ve bastırma şeklindeki hareketler; dolaşımı düzeltmek amacıyla ellerin kenarıyla deriye art arda vurulan darbeler.
Masajın teknik ayrıntıları hakkında da bilgi verdikten sonra, herkesin aklındaki o soruyu aydınlatalım. Masaj salonları hakkındaki tüm o olumsuz reklamların ötesinde, güvenilir bir firmayı nasıl bulabiliriz? Diyelim ki internette bir araştırma yapıyorsunuz ve arama motoruna Ankara masaj salonu yazdınız. Karşınıza bir sürü firma ismi gelecektir.
İşte bu noktadan itibaren titiz bir çalışma yapmanız gerekecek. Firmayı arayarak, gerekli denetimden geçip geçmediğini, masörlerin sertifikası olup olmadığını sormakla işe başlayabilirsiniz. Tabi İstanbul masaj salonu açısından zengin bir şehir demiştik bu yüzden bizzat giderek gerekli araştırmaları daha gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz ve masajın sağlayacağı rahatlığı, uzmanlar eşliğinde, gönül rahatlığıyla yaşama şansını yakalayabilirsiniz. Bu noktada yakınlarınızdan görüş almanız da referans olması bakımından işinizi kolaylaştıracaktır. Siz de hizmet alıp memnun kaldığınız Ankara masaj salonu hakkında sosyal medyada paylaşımda bulunduğunuz takdirde, çevrenizdekilere de yardımcı olmuş olursunuz.

İstanbul masaj salonu

Günümüzde en çok talep gösterilen masajların başında gelenİstanbul masaj salonu ve merkezlerinde de en çok uygulanana rahatlatma teknikleri arasında yer alıyor. Özellikle stresli bir hayat sürenlerin tercih ettiği bu masaj yöntemi sayesinde vücudunuzdaki tüm negatif duygulardan arınmanız mümkün hale gelebiliyor. Mutlaka bu konuda eğitim almış, profesyonel bir isim tarafından yapılması gereken masajda özellikle parmak uçları kullanılıyor. Masajın öncelikli amacı ise vücutta strese ve gerginliğe neden olan kasların gevşemesini sağlamaktır. Bu başarıldığında etkisi günlerce hatta birkaç hafta süren bir rahatlık, zindelik elde edilebiliyor.
İstanbul masaj salonu artıyor!
Sadece ülkemizde değil tüm dünyada İstanbul masaj salonu gün geçtikçe artıyor. Çünkü mevcut salonlar talebe yetişemiyor. Ülkemizde de başta Ankara, İzmir ve İstanbul olmak üzere tüm büyük kentlerde bu masajın son derece profesyonel bir şekilde uygulandığını söyleyebiliriz. Ancak tüm salonlar aynı profesyonellikte hizmet vermiyor. Gitmek istediğiniz salondan randevu almadan önce sertifika sahibi olup olmadıklarını mutlaka araştırmalısınız. Tüm masaj yöntemlerinde olduğu gibi spa masajında da yanlış uygulamalar vücudunuza zarar verebilir.
İlk defa Belçika’da kullanılan spa masajı su ile gelen rahatlık anlamını taşıyor. O dönemde Belçika’da savaş gazisi olan askerlerin ruh ve fiziksel rahatlamalarını sağlamak amacıyla uygulanan ve ardından olumlu etkilerinin görülmesiyle tüm ülkeye yayılan bu masaj yöntemi zamanla dünya geneline de yayıldı. Artık başta Avrupa ülkeleri olmak üzere pek çok ülkede spa masajı gayet aktif bir şekilde uygulanıyor ve üzerine yeni tekniklerin eklenmesi için çalışmalar sürdürülüyor.
Toplamda spa masaj salonları 6 farklı şekilde bu masajı uygulayabiliyor. Masaj yaptırmak istediğinizde bu 6 teknikten birini ya da ikisini tercih edebiliyorsunuz. Buhar hamamı yönteminde amaç vücudun toksinlerden arınmasını sağlamaktır. Bu masajda buharın cildi temizleme özelliğinden maksimum oranda istifade ediliyor. Bel ve ayak ağrılarından kurtulmak için İsveç masajı yöntemi uygulanırken deniz suyu ile yapılan thalasso-terapi de seçenekleriniz arasında yer alıyor. Vücutta birikmiş olan ölü hücrelerin atılmasını sağlamak için tuz peelingi yöntemi de spa metotlarından bir diğeridir. Aromaterapi canlandırıcı, fango ise kan dolaşımını hızlandırıcı bir etkiye sahiptir.

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

Ankara masaj