Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Kayıt Yap | Giriş Yaprss

''Masaj Salonu Adres Bulmanın En Kolay Yolu'' İstanbul'da ruhsatlı masaj salonu Konusunda uzman
bayan masöz ilanları sitemizde yer almaktadır masaj salonu ve masöz ilanları konusunda uzman
deneyimli uygulamalar yapan kadrolara sahiptir sitemizde ki ilanlarla ilgili şikayetlerinizi bizimle
paylaşabilirsiniz..

masaj salonu

Evde Masaj

| Ankara Haberleri, Ankara'nın En İyi Masaj Salonları | 21 Şubat 2015

Neden Evde Masaj Yaptırılır?

Masaj yaptırma, rahatlatıcı etkisiyle son dönemlerde her yaş grubunun yaptırdığı bir alternatif tedavi uygulaması olmuştur. Ankara Masaj  birçok insan tarafından tedavi yöntemi olarak algılansa da tedaviye yardımcı bir uygulamadır ve insan vücuduna konusunda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Masaj Ankara hizmeti sunan masaj salonları dışında ev ve iş yerlerinde masaj hizmeti sanan masör ve masözlerde bulunmakta, bazı insanlar iş yoğunluğundan veya özel hayatını çeşitli gereksinimlerinden dolayı masaj salonlarına gitmek yerine ve veya iş yerlerinde Ankara masaj salonları uygulaması yaptırırlar, evde yapılan masaj uygulamasında salonda yapılan masaj uygulamasının aynısı vücuda tatbik edilir, yine evde masaj uygulamasında doğal ve rahatlatıcı özellikli krem ve losyonlar ovma, titretme, sıkma ve vurma gibi çeşitli masaj teknikleri ile belirli süre vücuda uygulanır.

635 Toplam, 2 Bugün

Ankara Masaj Salonları ile Spor Masajı

| İstanbul Masaj Salonu Adresleri, İstanbul Masaj salonu Avcılar, İstanbul Masaj Salonu Şişli, Şişli istanbul Masaj Salonu | 17 Eylül 2014

Ankara Masaj Salonları ile Spor Masajı:

Sporu eğlence olarak yapın veya profesyonel bir atlet olun, spor masajı kaslarınızı gevşetir, ısıtır ve spora hazırlar, spor yaralanmalarını önler, performans ve dayanıklılığı arttırır. Bir egzersiz programı uygulayan, herhangi bir aktif oyunu oynayan veya yüzen ve hatta yürüyüş veya aerobik yapan hemen hemen herkes kas spazmından veya gerilmesinden şikâyet edebilir.

 

Masaj spor kliniklerinden okulların eğitim salonlarına ve olimpiyat çalışmalarındaki soyunma odalarına kadar her yerde yeni atletizm rejiminin bir parçası olmuştur. Ankara masaj salonları  yüksek performans isteyen sporları yapan atletlere fazladan fayda sağladığına inanan antrenörlerin sayısı artmaktadır. Masaj kapsamlı bir antrenmanın gerekli bir parçası haline gelmiştir.

Masajın yalnızca atletler, kriket oyuncuları ve diğer yarışmaya dayalı sporlar tarafından kullanılabileceği doğru değildir. Kaslarını kullanan herkes masaj uygulamasından çok fazla fayda sağlayabilir.

Gün geçtikçe daha fazla insan fark ediyor ki kapsamlı bir antrenman yalnızca egzersizi değil aşınma ve yıpranmalarda ve zorlu hareketler sonucu oluşan ufak yaralanmalar ile başa çıkabilmeyi içerir. Masaj, fizyolojik ve psikolojik faydaları ile kapsamlı bir kondisyon programının ideal tamamlayıcısıdır.

Koşu, bisiklet, yürüyüş, yüzme, dans, tenis ve diğer raketli sporlar, vücut geliştirme ve aerobik gibi fiziksel sınırları zorlayan sporlar yapan herkes masajdan faydalanabilir. Egzersiz olarak adlandırılmayan zorlu işler yapanlar da vardır. Bunun örnekleri küçük çocuğu olan anneler, bahçıvanlar ve işleri sırasında vücutlarını zorlayanlardır.

Masajı kondisyon programınıza dahil etmenin bir çok faydası vardır. Vücudunuzun daha az sertlenerek ve daha az yorularak çabuk şekle girmesine yardımcı olur. Ağır antrenmanlardan sonra kendinizi çabuk toparlamanıza ve yaralanmaya neden olabilecek durumlardan kurtulmanıza yardım eder.

Egzersiz Yaptığınızda Ne Olur?

Düzenli egzersiz daha dinç olmanızı ve kendinizi genel olarak daha iyi hissetmenizi sağlar. Kararında yapılırsa stresi azaltır. Psikolojik depresyonun azalmasında da rol oynar. Düzenli Ankara masaj salonları yapmak kas gücünü ve dayanıklılığını arttırmak, kalp ve solunumun faaliyetlerini arttırmak ve esneklik kazandırmak gibi fiziksel faydalar sağlar.

Bu fiziksel değişimler egzersizle gelen yüksek taleplerle uyum sağlar. Vücut, işleyişini karşılaştığı güçlüklere göre yeniden düzenler.

Kondisyonun Üç Safhası Vardır

  • Vücudun fiziksel limitlerinin zorlandığı Yıkım  Safhası.
  • Yapılanma safhası için ve kondisyon programından fayda sağlana bilmesi için önemli olan Toparlanma Safhası.
  • Vücudun üzerine yüklenen yeni taleplere uyum sağladığı Yapılanma Safhası.Tetikleyici noktalar veya stres noktaları da kas yorgunluğuna ve esnekliğin azalmasına neden olabilir. Bu noktalar kaslarda ve tendonlarda bulunan, bastırıldığında ağrıya neden olan ve ağrıyı geniş bir alana yayabilen bölgelerdir. Bu noktalar zedelenmemiştir, fakat küçük spazm alanları olarak bilinirler. Tetikleyici noktalar ani travmalardan (düşme veya zaman içinde stres veya aşırı fiziksel güç kullanımı ya da belli bir kasın sürekli kullanılması sonucu ortaya çıkabilirler.Kas masajı, yaralanmaları önlediği gibi mevcut yaralanmaları da iyileştirerek kondisyonun her aşamasına katkı sağlar.
  • Çok zorlanan kaslar gevşeme kabiliyetlerini kaybederek kronik gergin (hipertonik) kaslara dönüşebilirler ve esnekliklerini kaybedebilirler. Esnekliğin kaybolması kas yorgunluğuna bağlıdır ve özellikle kas çekilmeleri ve yırtılmaları gibi yaralanmalara neden olabilirler. Gergin kaslarda kan akışı zayıftır (İskemi) ve bu da ağrıya neden olur.
  • Adaptasyon sürecinin Ankara masaj salonları özellikle vücudun önceden çalışkan olmadığı miktarda zorlandığı zamanlarda sertlik ve yorgunluk içerir. Uzun süren kas yorgunluğunun (egzersizden sonra 24-48 saat) birden fazla nedeni olabilir. Bazı muhtemel nedenler; ufak kas ve bağ zedelenmeleri, kan akışını azaltan yerel kas spazmları veya enerji üretiminden doğan artık madde (metabolit) oluşumudur.

713 Toplam, 3 Bugün

MASAJ TEDAVİSİNİN BASAMAKLARI

| İstanbul Evde Masaj Kadıköy, İstanbul Masaj Salonu Adresleri, İstanbul Masaj Salonu Şişli | 15 Eylül 2014

MASAJ TEDAVİSİNİN BASAMAKLARI

Masajın vücudu iyileştirebileceğini kabul ettiğinizde, bu iyileşmenin nasıl gerçekleştiğini anlamaya yardımcı olur. Masaj sağlıklı insanlar üzerinde hemen etki gösterir ancak eğer kişi hastaysa iyileşmesi zaman alır. Masaj tedavicileri iyileşme sürecini dört basamağa ayırır.

Rahatlama: İlk birkaç tedavi seansı ağrıyı keser, tansiyonu düşürür ve sorunlu sinirleri uyarır. Bu seanslar rahatsızlığı bitirmez ama belirtileri zayıflatır ve böylece kişi daha iyi hisseder.

Düzeltme: Ağrı kesilince terapist, ağrıların nüksetmesini önlemek için ağrının gerçek sebebi üzerinde çalışabilir. Düzeltme sırasında oynamış kaslar yerlerine yerleştirilir, tıkanan lenf sistemi açılır veya düğümlenen ya da incinen lifler onarılır.

Güçlendirme: Bu safha çok zarar görmüş alanlar için önemlidir. Yaralanan bölgede zayıflık, sorunun ileride nüksetmesine sebep olabilir. Mesela spor yaralanmalarında, dokular yaralanmada ve uzun iyileşme sürecinde
zayıflamışsa, iyileştikten çok sonra bile sorunlar görülebilir. Masaj, yaralanma bölgesindeki dokuları aktif tutarak iyileşme sonrasında gereken yeterli gücü sağlayacak şekilde güçlendirir.

Bakım: Bu safha tedavinin son, koruyucu bakımın ilk basamağıdır. Terapistler, problemleri kontrol altında tutmak ve küçük şeylerin büyük sağlık problemlerine dönüşmesini engellemek için ara sıra masaj yaptırılmasını tavsiye ediyorlar.

653 Toplam, 2 Bugün

Sıcak Taş Terapisi Nedir

| Ankara Haberleri, Ankara'nın En İyi Masaj Salonları, Genel | 12 Eylül 2014

Sıcak Taş Terapisi Nedir?

M.Ö dönemlerde yeryüzündeki volkanların patlama­sıyla oluşan Ankara masaj salonları taşlarıyla yapılan terapidir.

Taş terapisi, meditasyon enerjisini armdıncı ve uyum arttırıcı olarak bilinir. Bu da insanların daha sakin bir me­ditasyon basamağı olan ruhsal, bedensel ve fiziksel huzu­ru sağlar.

Sıcak Taş Terapisi 3500 yıl önce uzak doğu kökenli Yin Huan Yong tarafından keşfedilmiş bir terapidir.

Taşların Özelliği Nedir?

Lav taşlan uzun süre ısıyı üzerinde tutma özelliğine sahiptir. Sıcak ve soğuk çakralann üzerinde uygulanabilir. Doğal elementlere sahip olması ve merkez kaynağının da Ankara masaj salonları olmasından dolayı toprak altındaki bütün mine­raller sahiptir. Çinko, demir, magnezyum, potasyum, kal­siyum vb. değerli minerallere sahiptir. Bedenin üzerine yerleştirildiği zaman sıcak ise herhangi bir çakrada bloke ödem giderecek, sirkülasyon oluşturarak zihinsel ve ruh­sal dengeyi sağlayacak kadar değerli ve etkili taşlardır.

Sıcak Taş Nasıl Uygulanır?

Sıcak taş terapist tarafından uygulanmaya başlamadan önce vücudun belli çakralanna taşlar yerleştirilir. Taşların ısınma derecesi 120 Fahrenayttır. Taşların ısısı termal etki ile kasların derinliklerine kadar nüfuz eder. Ardından taş­lara aromatik özlü yağlar sürülerek deriye yaklaşık 1,5 cm mesafeden nüfuz ettirilir. Taşlardan emilen ısı kan dola­şımının hızlanmasını, doku ve hücrelerin daha çok oksi­jenle beslenmesini, lenf drenaj hareketinin daha sağlıklı bir şekilde harekete geçirilmesini sağlar.

Tarihten Bugüne Masaj ve Masaj Uygulamaları

Sıcak Taş Tedavisi Kimlere Uygulanamaz?

Cerrahi müdahalelerde ve his kaybının olduğu anlarda.

Sinir hasarları ya da nöropati ve şeker hastalarına.

Sıcağa karşı alerjisi olan ciltlere ve hamilelere.

Aşın kilolu insanlarda kalpte oluşabilecek rahatsızlık­lar dikkate alınarak.

Varisler ve kronik yorgunluklar

Yaşlı ve ince ciltlerde uygulanan basınç ve sıcaklık ha­fif olmalıdır.

0-15 yaş arasındaki çocuklara uygulanmamalıdır.

 

HİNT BAŞ MASAJI

Hindistan’da binlerce yıldır uygulamakta olan gelenek­sel bir masaj türüdür. Sadece baş, boyun ve omuz bölge­sine yönelik yapılan Ankara masaj salonları şeklindeki masaj tekniğidir. Uykusuzluk, gerginlik, sırt ve boyun ağrıları gibi sorunla­rın giderilmesinde etkilidir. Saç ve saç derisini besleyici etkisinden dolayı saçın güçlenmesi ve sağlığını koruma­sında da faydalıdır.

712 Toplam, 1 Bugün

Tetik Nokta Enjeksiyonu

| Genel, İstanbul Evde Masaj Kadıköy, İstanbul Masaj Salonu Şişli, Şişli Masaj Salonu İstanbul | 10 Temmuz 2014

Tetik Nokta Enjeksiyonu

Tetik noktaları tedavi etmek için en kesin yöntem, etkisi kısa süren bir lokal anestetik olan prokain enjeksiyonudur. Tetik nokta, enjektör ucunun kasılı kas lifini mekanik olarak parçala­masıyla ortadan kalkar. Anestetik madde, acı oluşmasını engeller. Tetik nokta nodülleri nadi­ren bezelye tanesi büyüklüğündedir, çoğunlukla da toplu iğne başı kadardır. Enjektör iğnesiyle doğru yeri bulmak büyük beceri ister. Travell ve Simons’un tarif ettiği gibi küçük, sert bir sün­geri kazıktan geçirmeye çalışmaya benzer; iğne, nodülü delip geçmektense bir tarafa iter. Tetik noktayı parmaklarınız arasında sabitlemeye kalktığınızda ıslak erişte gibi elinizin altından ka­yar ve iğneden de aynı şekilde kaçar.

İstanbul masaj salonu tedavisinin başka sakıncaları da vardır. Enjeksiyon sonrasında günlerce devam edebilen acı olabilir. Tüm diğer girişimler gibi enjeksiyonlar da yanlışlıkla si­nir, kan damarları ve hayati organlara hasar verme riskini içerir. Ek olarak vücudun kaldırabi­leceği anestezik madde sınırlı olduğu için bir seferde tedavi edilecek tetik nokta sayısı sınırlıdır. Masaj terapisti ise bir iki günlük hafif derecede bir acı dışında hiçbir risk olmaksızın sahip ol­duğunuz tüm tetik noktalara tek seansta yönelebilir.

Tetik noktaların yerini, enjeksiyon yapacak kadar kesin belirleyemeyiz. Özellikle kasın de­rinliklerindeki tetik noktalar, parmakla net olarak hissedilemezler. Baskıya hassas oldukları için tetik noktaları kendi üzerinizde oldukça kolay bulursunuz. Başkası üzerinde bu ilişkiyi sapta­mak imkansızdır.

Herşeyi bir kenara bırakırsak eğer uzun süredir tetik noktalara sahip değilseniz enjeksiyon tedavisi, miyofasiyel ağrı tedavisinde en hızlı yöntem olabilir. Uzun süreli tetik noktaya bağ­lı ağrı, diğer tedavilerde de olduğu gibi birçok kez tedavi gerektirebilir. Hayat, tüm gerilimi ve yüküyle devam ederken tetik noktaların tekrarlayabileceğini kabul etmemiz gerekir. Eğer en­jeksiyon tedavisini seçerseniz doktorunuzu sıkça ziyaret edersiniz

Sprey ve Germe

Travell ve Simons, cilde soğutucu sprey sıkıp etkilenen kası germe işlemine “ırgat yöntemi” demişlerdir. Bu yöntem, enjeksiyon yöntemine göre daha az beceri ister ama güvenle yapmak için pek çok şeye dikkat edilmesi gerekir. Birincisi, yansıyan ağrıya neden olan tetik nokta içe­ren doğru kasın gerildiğine emin olmalıyız. Eğer sadece ağrıyan bölgeye odaklanırsanız yanlış kasları gerebilirsiniz.

İkincisi, germe yöntemini düşünmeden önce tetik noktanın üzerindeki ve yansıyan ağrının bulunduğu deriyi sprey veya buzla soğutmamız gerekir. Tetik noktalar, gerilmeye karşı sıkılaşarak kendilerini koruma eğilimindedir. Soğuk tatbikiyle sinir sisteminin bu reaksiyonu engellenip ağ­rı geçici olarak baskılanır. Cildi soğuturken alttaki kas soğumadan işe hızla başlanmalıdır. Kasın soğuması gerilmeyi kolaylaştırmak yerine zorlaştırır ve daha fazla ağrı oluşur. Kası gerdikten son­ra üçüncü zorunluluk da soğuk cildin yeniden ısıtılıp kasın soğumasını önlemektir.

Tedaviden önce hareket kısıtlılığı varsa dördüncü aşamada tüm hareketleri yapıp vücuda artık bunları yapabildiğini göstermek gerekir.

Bu önlemlere rağmen germe, bazı insanlar için zararlı olabilir. Travell ve Simons, germenin zorlayıcı olmaması gerektiği konusunda uyarıda bulunmuşlardır. Gevşekliğini alacak şekilde germeli ve direncin ötesine kası uzatmamalı demişlerdir. Kası tetik noktaların izin verdiğinden fazla germek, kasın tutunma noktalarına zarar verme tehlikesi içerir. Çünkü tetik noktaların her iki tarafındaki kaslar, sert ve sınırlarına kadar gerilmişlerdir. Gerilmeye sınır koydukları için kaslardaki bu gergin bantlar, bağ ve tendon hasarlarında kritik faktör olabilir

135).

868 Toplam, 1 Bugün

Tetik Noktası Masajı

| Genel, İstanbul Evde Masaj Kadıköy, İstanbul Evde Masaj Şişli, İstanbul Masaj Salonu Adresleri | 4 Haziran 2014

Tetik Noktası Masajı

Hayatın yorucu temposundan biraz olsun uzaklaşmak istiyorsanız doğru adreste, doğru bir masaj ilk tercihiniz olmalıdır. Yoğun bir hayata sahip olan insanlar genel olarak yıpranmada en çok pay sahibi olan insanlardır. Vücut dengesi istenilen seviyenin dışına gelir ve ister istemez stres ve gerginlik yaşanabilir. Bu durumu çevrenizdekilere hissettirmeniz de başarıdan bir adım daha uzaklaşmanıza sebep olabilir. Bu nedenle doğru uygulanacak bir tetik noktası masajı ile tüm sıkıntı ve gerginliğinizden tek çırpıda kurtulma şansını yakalayabilirsiniz.

Ağrı tedavisi alanında uzmanlaşan doktorlar, kronik ağrı sorunlarının çok büyük oranda kas dokusundaki kasılma düğümcükleri olan tetik noktalarından kaynaklandığını belirlemişlerdir. Tetik noktalar vücudun kilit noktaları olarak tanımlanabilir. Baş, boyun, çene, omuz, sırt, kol, dirsek, el, karın vb noktalar ile birlikte sinüs ağrısı yaşayan bireylerde, kronikleşen ağrılar tetik nokta masajı ile ortadan kaldırılabiliyor. Geçmişten bugüne kadar ağrılar araştırılmış ve %93lük bir oran ile ağrıların tetik noktalarından meydana geldiği keşfedilmiştir. Bu masaj ile masaj salonları müşterilerine ağrılardan kurtulma adına kesin çözüm sunuyor. Tetik noktası ağrılarının bölgedeki kaslardan meydana geldiği de ek bir bilgi olarak eklenebilir.

599 Toplam, 1 Bugün

Masaj Terapisti

| İstanbul Masaj Salonu Adresleri, İstanbul Masaj salonu Avcılar, İstanbul Masaj Salonu Şişli, Şişli Masaj Salonu İstanbul | 3 Haziran 2014

Masaj Terapisti

Masaj terapisi vücutta hasar gören ve zedelenen dokuların eski haline dönmesi amacıyla dokuların bilimsel bir şekilde manipüle edilmesine denir. Günümüz de masaj terapisinin faydaları, uzman kişiler tarafından, günden güne daha çok önem kazandığı ve insan sağlığı için vazgeçilmez bir tedavi yöntemi olduğu söyleniyor. Masaj terapisi almak isteyen kişilerin öncelikle profesyonel olarak bu işin eğitimini almış olan bir masaj terapisti ile görüşmeleri faydalı olur. Aksi takdirde bilmeyen kişiler tarafından manuel olarak yapılan masajlar, kişiyi iyi etmesi gerekirken büyük zararlar verebiliyor.

Masaj terapisinin faydaları sadece birkaç tane faydası yoktur. İnsan sağlığı için en çok kullanılan yöntemlerden olan bu tedavi şekli hem zihne hem bedene hem ruha iyi geldiği 5 bin yıl kadar eski zamanlara dayanır. Eskiden sadece elle uygulanan masaj günümüz şartlarının gelişmesi ve yeni üretilen teknikler sayesinde diz ve ayak tarafından da uygulanır. Bunun yanı sıra masajda sadece insan eli ayağı kullanılmaz. Bunun için gelişen teknoloji çağında masaj yapma aletleri, koltukları üretilmiştir. Başka imkânlarla temas etmekten çekinen kişiler için ideal bir yöntem olmuştur.

561 Toplam, 1 Bugün

Derin Bağ Doku Masajı

| Genel, İstanbul Evde Masaj Şişli, İstanbul Masaj Salonu Adresleri, İstanbul Masaj Salonu Şişli | 27 Mayıs 2014

Derin Bağ Doku Masajı

Bağ doku masaj türleri genellikle sert şekilde uygulanan masajlardır. Zaman zaman bu masaj türleri de vücut için gerekli masajlardır. Bazı kaslara ve yağlara sert şekilde masaj yapılması durumunda daha hızlı ve daha iyi sonuç alınmaktadır. Derin bağ doku masajı da bu şekilde uygulanan masaj türlerindendir. Bazı kişiler sert masajdan da hoşlanmaktadırlar. Sert masajın getirdiği rahatlama hissi yumuşak şekilde uygulanan masajdan daha farklı olmaktadır. Kişiler tercihlerini her iki masaj türünü de deneyerek yapabilirler.

Vücudun dengesinin sağlanması açısından derin bağ doku masajı iyi bir yöntemdir. Vücudun farklı bölgelerine yoğun baskı uygulanarak bu masaj uygulanır. Kaslarda ve kemiklerde oluşan bölgesel göçmeler bu masaj ile giderilebilmektedir. Yoğun baskı zaman zaman gerekli bir uygulamadır. Bu baskı ile uzun süreli kasılmalar çözülebilmektedir. Bedenimizin belirli bölgelerinde uzun süre hareketsiz kalmadan kaynaklı zamanla belirli gerginlik bölgeleri oluşmaktadır. Bu bölgelerde oluşan bu gerginlikler ani hareketlerle kalıcı kas ağrılarına da dönüşebilmektedir. Bu tür sorunları engellemenin ve oluşan sorunlardan kurtulmanın en iyi yolu masaj tedavisidir. Masaj tedavisinin düzenli olarak uygulanması durumunda ise uzun süre hareketsiz kalan kişiler de çok büyük gelişmeler görülmektedir. Ağrılar azalmakta hatta kaybolmaktadır. Yeni oluşabilecek ağrıların önü kesilmekte, kronik ağrılar tarihe karışmaktadır.

Derin Bağ Doku Masajının Faydaları Nelerdir

Derin bağ doku masajı eklem ağrısı ve artrit ağrılarında birebir etkili bir masajdır. Genellikle belirli bölgelere uygulanan bir masajdır. Fakat tüm vücut bölgeleri masaja tabi tutulur. Bazı bölgelere yoğunlaşılarak masaj tamamlanır. Önemli ağrılarda büyük gerilemeler bu masajın uygulanması ile söz konusudur. Bedenin yıllar içerisinde bozulan dengesinin tekrar sağlanmasında bu masaj oldukça faydalıdır.

Bu masaj türü oldukça hassas bir masajdır. Sert olarak uygulanıyor olması, sertliğin ayarlanması açısından oldukça kritiktir. Profesyonel olmayan kişiler tarafından bu masajın uygulanması kalıcı hasarlara ve ağrılara neden olabilir. Bunun en önemli nedeni masajın sert biçimde uygulanışıdır. Sertliğin ayarının fazla tutulması durumunda istenmeyen durumlarla karşılaşılabilinir. Bu nedenle bu masaj yaptırılmadan önce masaj salonları iyice araştırılmalı. Sektörde uzun yıllardır hizmet veren salonlar tercih edilmelidir.

578 Toplam, 2 Bugün

Yüz Masajı

| İstanbul Masaj Salonu Şişli, Şişli masaj salonu Adresi İstanbul, Şişli Masaj Salonu İstanbul, Şişli Prenses Masaj Salonu | 26 Mayıs 2014

Yüz Masajı

Maalesef bilinen bir gerçeklik olarak çevresel ve yapısal etkiler nedeni ile yüz bölgesi vücuttan önce yaşlanmakta. Binlerce yıllık masaj geleneği içinde özellikle Çin ve uzak Asya’da kullanılan yüz masajı uygulaması ile genç kalmak mümkün olmakta. İnsanlığın ve bilimin tutkusu olan genç kalmak ve genç görünmek öncelikle sağlık kavramı içinde yer almakla birlikte kozmetiksiz ve ameliyatsız yüz gençliği sağlayan bu masaj türü ile kalıcı genç görünüm sağlanmakta.

Genetik ve çevresel etkenlere bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte genel olarak her insan 25 yaş sonrasında başlayan ve ilerleyen süreçte hızlanan yüzdeki sarkmalar, göz altında torbalanmalar ve kırışıklıklar ile karşı karşıya kalmaktadır. Zamana meydan okuyan masaj uygulaması, yalnızca strese ve gergin kasları gevşeterek cilde iyi gelmekle kalmıyor aynı zamanda kırışıklıkların azalmasına da etki etmekte. Oluşmuş kırışıklıklar iyi gelmenin yanı sıra oluşabilecek Zaralar da önleyen yüz masajı ile kalıcı güzellik ve gençlik sağlanmakta.

Yüz Masajının amacı ve Sonuçları

Diğer bir deyişi ile lifting masajı olarak adlandırılan masaj türü boyundan başlayarak tüm yüz bölgesine uygulanarak ciltte güzellik ve sağlıklı bir görünüm elde edilmeyi desteklemekte. Yüz bölgesindeki kasları ve cilt dokusunu besleyerek güçlenmeyi sağlayan masaj uygulaması, yaş ve hasar durumuna bağlı olarak belli aralıklarda ve düzenli olarak yaptırılmalıdır. Genel olarak yüz masajının amaçları;

Cilt kaslarının gerilmesi ve kırışıklıkların önlenmesi.

Ciltte uyarılma sağlanması ve sakinleştirilmesi.

Ciltte bulunan yağ bezlerinin uyarılması.

Yüz ve dekolte bölgesinin kan dolaşımının hızlandırılması il bu bölgedeki doku ve hücrelere daha çok kan gitmesinin sağlanması.

Toksin adı verilen madde alış veriş artıklarının çok daha çabuk atılmasının sağlanması ve cildin bağ dokusu elastikiyetinin artırılması veya devam ettirilmesidir.

İzgilerinin yönü başata olmak üzere yüz masaj Cilt anatomisini ve fizyolojisini iyi bilen ve masaj teknikleri konusunda eğitim almış profesyoneller tarafından uygulandığında çok daha iyi sonuçlara ulaştıran yüz masajı ile kan ve lenf dolaşımı en iyi halde çalıştırılarak yüzün gergin kalması, kırışıklardan arınması ve en iyi durumda olması sağlanır.

648 Toplam, 1 Bugün

Hint Baş Masajı

| Genel | 22 Mayıs 2014

Hint Baş Masajı

Baş bölgesi, hemen her masaj çeşidine en fazla özen gösterilen bölgeler arasında yer alır. Çünkü bu bölge, enerjini temel kaynağı olarak bilinir. Özellikle de stres gibi yalnızca günlük hayatı değil aynı zamanda insanların sağlıklarını da olumsuz bir şekilde etkileyen pek çok etken de öncelikli olarak baş bölgesinde etkisini göstermektedir. Geçmiş dönemlerde uygulanan genel masaj türleri istenilen etkiyi bir türlü ortaya çıkarmasa da Hint baş masajı ile birlikte artık bu durumda da ortadan kalkmış oldu.

Ayurveda adı verilen Hindistan bölgesinde 5000 yıldır insanlar tarafından kullanılan masaj bilimi içerisinde yer alan Hint baş masajı ile birlikte üst beden diye tabir edilen boyun, omuz, saçlar, saç derisi, sırt ve yüz bölgesi, özel olarak hazırlanan yağlar ve teknikler ile ovulmaya başlanır. Uygulanan bu teknik ile birlikte de bu bölgelerde yavaşlamış olan kan akışı hızlanır ve üst beden tekrardan eski canlılığına da kısa süreler içerisinde kavuşmuş olur. Hint baş masajı yalnızca bu bölgeyi dinlendirmek amacı ile yapılmaz.

Hint Baş Masajının Etkileri

Yapılacak olan bu masaj yalnızca belirli bölgelerin rahatlamasını sağlamaz. Aynı zamanda özellikle sıklıkla baş ağrısı şikayeti olan ve bu şikayeti ne yaparsa yapsın gideremeyen kişiler, yaptıracakları Hint baş masajı ile baş bölgesini çok daha iyi bir şekilde rahatlatacaklar ve bu sayede de baş ağrısı ve bununla birlikte meydana gelen çeşitli sorunlardan da kurtulmuş olacaklardır. Hint baş masajı, ne amaçla yapılıyorsa ona uygun özel olarak yağlar hazırlanarak yapılan bir masaj türü olarak da bilinmektedir.

Bu masajda genel olarak 4 noktaya özen gösterilmektedir. Ayurveda’ya göre bu 4 noktanın uygun teknikler ile uyarılması sonrasında var olan sorunlar ortadan kalkacak ve gerek baş gerekse vücut geçmiş dönemlere oranla çok daha rahatlamış olacaktır. ilk dönemlerde her ne kadar çok fazla masaj merkezi tarafından tercih edilmese de şimdilerde başta büyük masaj merkezleri olmak üzere pek çok yerde bu masajı görmek mümkün. Bu sayede insanlar daha öncesinde yaşamadığı bir masaj deneyimini de yaşamış olabilecektir.

625 Toplam, 1 Bugün

Ankara masaj